Tansel Kolcu yazdı

Süper Lig’in 19. haftasında, deplasmanda Ankaragücü ile karşılaşan Trabzonspor, 30. dakikada Visca’nın attığı gol ile maçı 1-0 kazanarak, yeni yıla galibiyet ile başlamış oldu. 

Hakem Halil Umut Meler’in yönettiği ve sonrasında, olayların çıkması ile birlikte, 5 maç seyircisiz oynama cezası alan Ankaragücü, seyirci desteği olmadan çıktığı ilk maçta, karşısında bu avantajın farkında olmayan bir takım bulunca, haliyle çekinme duygusu,  dakikalar geçtikçe yerini cesarete devrederek, bunca dezavantajına rağmen, rakibi ile başabaş bir oyun ortaya koymuş oldu. Ankaragücü’nün en iyi iki oyuncusu Afrika Kupası’na gitmiş. Senin de etkili 2 oyuncun bu kupaya gitmiş kabul ama senin kadro genişliğin ve kadro kaliten, Ankaragücü’ne göre zaten ezici ağırlıkta. Artı, rakibinin seyirci desteği yok ama senin, az sayıda da olsa seyirci desteğin var. Buna rağmen ortaya konulan bu oyun, kabul edilemez. 

Abdullah Avcı’nın gelişinden sonra, takımın puan bakımından ivme kazandığı kesin ama bunu, oyun bazında maalesef söyleyemeyiz. Takım kontratak yapacak ama sanki yasak gibi, atağa çıkan oyuncu geri dönüp, anlaşılmaz bir şekilde oyunu sete çeviriyor. Pas istatistiğinde yine rekorlar kırıyoruz ama 1 ve 2. bölgelerde. Uğurcan, yakında pas istatistiklerinde  Berat’ı geçerse şaşırmam! 

Abdullah Hoca maç sonu açıklamasında; “Galibiyet İlaçtır” dedi. Kesinlikle katılıyorum. Bu oyuna rağmen alınan bu galibiyet, tabii ki ilaç olmalı zira bu oyun devam ettiği müddetçe, ilaç kıtlığı yaşayacağımız kesin gibi! Umarım, yapılacak yerinde transferler ile takımın yetersiz olan bölgeleri takviye edilir ve Abdullah Hoca da inadından vazgeçerek, Trabzonspor taraftarının  görmeyi arzu ettiği, hızlı, dirençli ve devamlı hücumu düşünen bir takımı ortaya çıkarır. Transfer derken, bir hususa da değinmeden geçemeyeceğim. Basında yer alan haberlere göre Trabzonspor,  Antalyaspor’da bile yedek olan sağ bek Bünyamin Balcı’ya talipmiş ve Antalyaspor da kapıyı 5 Milyon Euro’dan açmış. Umarım menajerlerin bir oyunudur. Aksi taktirde, bu transferde ard niyet ararım. Kendi takımında bile zor forma giyen, Trabzonspor alt yapısında daha iyileri bulunan, kapasitesi süper lig için yetersiz bir oyuncu için çıkan haberler, umarım yalandır. 2.5 Milyon Euro’ya alınıp kulübeye hapsedilen Umut Güneş sonrası, yine kulübeye hapsedilmesi yüksek ihtimal bir oyuncunun, Trabzonspor’un ekonomik durumuna rağmen alınması, taraftarlar bazında, yönetime ve hocaya duyulan güveni azaltacaktır. Şimdiden uyarmış olayım…