1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Alaattin Çakıcı, Keskin Adliyesi'nde ifade verdi!
Alaattin Çakıcı, Keskin Adliyesi'nde ifade verdi!

Alaattin Çakıcı, Keskin Adliyesi'nde ifade verdi!

Alaattin Çakıcı, Kırıkkale Keskin Adliyesi'nde hakim karşısına çıktı. Çakıcı'yı mahkeme çıkışı büyük bir kalabalık karşıladı.

A+A-

Eleştirileri ile sık sık kamuoyunun gündeminde olan Alaattin Çakıcı, Keskin Adliyesinde ifade verdi. Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu hakkındaki eleştirileri nedeniyle hakkında dava açılan Çakıcı Kırıkkale, Keskin Adliyesi'nde görülen duruşmada beraat etti. Çakıcı'nın Davutoğlu'na karşı sarf ettiği sözlerin hakaret değil, eleştiri olduğu hükmüne varan mahkeme, Çakıcı'nın beraatine karar verdi.

Çakıcı'nın basın danışmanı Ferhat Aydoğan'nın bildirdiğine göre; mahkeme çıkışı kalabalık bir grup tarafından karşılanan Çakıcı bir süre vatandaşlarla sohbet etti.

Daha sonra yakın arkadaşı MHP Eski Milletvekili Vahit Kayrıcı, Üzeyir Çakmaktaş ve Derya Kürkçüoğlu ile yemek yiyen Çakıcı'ya, yeğeni Barış Çakıcı, Karadeniz Bölgesi'nden Ahmet Yılmaz, Ankara'dan Selahattin Yılmaz eşlik ederken Kırıkkale'de iş insanı Ramazan Ayanoğlu da Çakıcıyı misafir etti.

Öte yandan; Keskin Belediye Baskanı Dede Yıldırım, Alaatin Çakıcı'yı mahkeme çıkışında kapıda karşılayarak, makamında kahve içmeye davet etti.