1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Azmi Kuvvetli, Trabzon'un kurtuluşunu kutladı!
Azmi Kuvvetli, Trabzon'un kurtuluşunu kutladı!

Azmi Kuvvetli, Trabzon'un kurtuluşunu kutladı!

Trabzon'un kurtuluşu vesilesiyle bir mesaj yayınlayan Başkan Azmi Kuvvetli, Trabzon halkının bayramını kutladı.

A+A-

İYİ Parti Trabzon İl Başkanı Azmi Kuvvetli, Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluşunu kutladı. Trabzon'un kurtuluşu vesilesiyle bir mesaj yayınlayan Kuvvetli; Vatanı ve milleti uğruna, istikbalimizi ve istiklalimizi korumak için gözünü kırpmadan canını veren kahraman Trabzon halkı, düşmana karşı verdiği mücadelesiyle bu toprakları ebedi yurt edinmemizi sağlamışlardır" dedi.

Kuvvetli, mesajında şu ifadeleri kullandı:

"Tarih boyunca pek çok medeniyetlere ev sahipliği yapmış Trabzon'umuzun düşman işgalinden kurtarmak için büyük bir mücadele ortaya koyan ecdadımız, tarihimize şanlı bir sayfa eklemiştir.

Milletimizin onuru, bağımsızlığı ve özgürlüğü için ölümü göze alan azız kahramanlarımız 103 yıl önce Trabzon'un düşman işgalinden kurtuluş zaferini dosta düşmana tarih yazarak ilan etmiştir.

Vatanı ve milleti uğruna, istikbalimizi ve istiklalimizi korumak için gözünü kırpmadan canını veren kahraman Trabzon halkı, düşmana karşı verdiği mücadelesiyle bu toprakları ebedi yurt edinmemizi sağlamışlardır.

İlimizin düşman işgalinden kurtuluşunu 103 yıl önceki ruh ve heyecanla idrak ettiğimiz bugün vesilesiyle, başta Cumhuriyetimizin kurucusu ve kurtuluş savaşımızın başkomutanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere Trabzon'umuzu Rus işgaline karşı canları pahasına savunan ve işgalden kurtaran aziz şehitlerimizi rahmet, minnetle ve şükranla anıyorum. Ruhları şad mekânları cennet olsun...

Bu gurur ve onur verici zafer dolayısıyla Trabzon halkımızın bayramını tebrik ediyor, hemşerilerimize selam ve saygılarımı sunuyorum."