1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Selahattin Çebi; "Bu bir 'Haçlı' savaşıdır"
Selahattin Çebi; "Bu bir 'Haçlı' savaşıdır"

Selahattin Çebi; "Bu bir 'Haçlı' savaşıdır"

Papa Franciscus'un Irak'a yapacağı ziyaretin teröre destek vereceğini söyleyen Selahattin Çebi, terörle mücadelenin bir haçlı savaşı olduğunu ifade etti.

A+A-

AK Parti Trabzon Ortahisar İlçe Başkanı Selahattin Çebi, Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un Irak'a yapacağı ziyaret kapsamında Erbil'e giderek 10 bin Hristiyan ile açık stadyumda yapacağı buluşma için sert ifadeler kullandı. Çebi, söz konusu buluşmanın; fitne ateşi yakarak terör örgütüne moral ve motivasyon vereceğini, bu durumun Türkiye'nin birlik ve beraberliğini bozacak bir hareket olduğunu söyledi.

Selahattin Çebi'nin konuyla ilgili açıklamaları şu şekilde:

"Terörle mücadelede Cumhuriyet tarihinin en başarılı dönemini yaşadığımız tam bitirme aşamasına geldiği zamanda  bir moral kampanyası başlatıldığı görüyoruz.

Kalleş terör örgütü artık sayıca 5 binlerden 300'lere kadar düşmüş çözülmeler başlamış, Gara'da yapılan başarılı bir operasyon ve sıranın tam da kandile geldiği anda; Papa'nın ziyareti hainleri kurtarmayacaktır .

Irak'a yapacağı ziyaret kapsamında Erbil'e gelecek Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un 10 bin Hristiyan ile açık stadyumda  yapacağı toplantı bitme tükenme noktasına gelen PKK/PYD ye çare olmayacak, inlerine girip tek tek leş toplamaya devam edeceğiz.

Dünyanın pandemi ile mücadele ettiği dönemde binlerce kişiyi stadyuma toplayacak olan proje fitnenin ateşidir. Tarih boyunca bu fitne ateşini ülkemiz üzerine çevirmiş olan adi alçak zihniyet, terör örgütüne moral motivasyon verecek oyunları kuranlar, hain planları ile ülkemizin birlik ve beraberliğini bozmak isteyenlerin hepsi ile mücadelemiz kararlı bir şekilde devam edecektir.

Terör örgütünün arkasında merkezinde göbeğinde Hristiyanların ve Ermenilerin olduğundan hiç şüphemiz olmadı. Bu bir Haçlı savaşıdır. PKK, FETÖ ve DAEŞ örgütleri aynı çukurdan  beslenen, aynı amaca hizmet eden birer haçlı örgütüdür."