Trabzon KTÜ kampüsünde bulunan KYK yurdu yemekhane girişine asılan yasak uyarısı herkesi şaşkına çevirirken, konuyla ilgili soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

Trabzon’da yaşanan ilginç olay tepkileri de beraberinde getirdi.

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ana kampüsü içinde kalan, Kredi ve Yurtlar Kurumu'na (KYK) ait erkek öğrenci yurdunda, kız öğrencilerin de akşam yemeklerini karma olarak yediği yemekhanenin girişine, 'Kantin ve yemekhaneye şortlu ve kısa pantolonlu girmek yasaktır' yazılı uyarı kağıdı asıldı.

Öğrenciler tarafından sosyal medyada paylaşılan uyarı yazısı, tepki çekti. Sosyal medya kullanıcıları, yasak kararına tepkilerini paylaştı.

REKTÖR “BİZİM ALAKAMIZ YOK” DEDİ

Yaylalarda kaçak yapı yıkımı devam ediyor Yaylalarda kaçak yapı yıkımı devam ediyor

KTÜ Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı da sosyal medyadaki tepkiler üzerine açıklama yaptı. Sosyal medya hesabından paylaşım yapan Prof. Dr. Çuvalcı, “Bu uygulamanın KTÜ ile alakası yok” dedi.

Uyarı kağıdı, tepkiler üzerine bir süre asılı kaldığı yemekhanedeki alandan kaldırıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nca da ilgili yurt görevlileri hakkında idari soruşturma başlatıldığı öğrenildi. Yasak kararının ana kampüs içindeki diğer bloklarda uygulanmadığı belirtildi.

Öğrenciler ise bu şekilde bir yasak yazısı asılmasına tepki gösterdi.