1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ergin Ataman: Azmettiren kişi Fenerbahçe Kulübü başkanıdır!
Ergin Ataman: Azmettiren kişi Fenerbahçe Kulübü başkanıdır!

Ergin Ataman: Azmettiren kişi Fenerbahçe Kulübü başkanıdır!

Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman açıklamalarda bulundu, Fenerbahçe başkanı Ali Koç’u azmettiricilikle suçladı.

A+A-

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi play-off final serisi ilk maçında Anadolu Efes, Fenerbahçe’ye 73-56’lık skorla mağlup oldu.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında Anadolu Efes Başantrenörü Ergin Ataman açıklamalarda bulundu.

Fenerbahçe’yi tebrik ederek sözlerine başlayan Ataman şunları söyledi:

“İyi oynadılar ve kazandılar. Biz karşılık veremedik. İki gün sonra tekrar oynayacağız. Hazır hale gelmeye çalışacağız.”

Fenerbahçe taraftarlarının kendisi aleyhinde yaptığı tezahüratlar hakkında açıklama yapan Ataman, Son 10 senedir bu taraftar grubunun tezahüratlarına maruz kaldığını belirterek, şunları söyledi:

“İspanya’da final maçının başından sonuna kadar bir grubun ağır hakaretlerine maruz kaldım. O gün ben de tepki verdim. Bu tepkim tüm Fenerbahçe camiasına değildi. Orada bana küfür ve hakaret eden kişilereydi. Ancak bugün burada oluşan ortam Fenerbahçe Kulübü Başkanının (Ali Koç) açıklamaları ve azmettirmesi sonucudur. Kendisi söyledi, ‘Fenerbahçe arenada Ergin Ataman’ı nasıl koruyacağız’ diye. O günden beri sosyal medya üzerinden bir sürü tehdit ve ağır hakarete maruz kaldım. Bunları azmettiren kişi de Fenerbahçe Kulübü Başkanıdır. Bu şekilde devam ettiği sürece Fenerbahçe arenaya gitmeyeceğim” ifadelerini kullandı.