1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Artvin'de yaralar sarılıyor! Süt inekleri dağıtıldı
Artvin'de yaralar sarılıyor! Süt inekleri dağıtıldı

Artvin'de yaralar sarılıyor! Süt inekleri dağıtıldı

Yangının üzerinden 1 ayın geçtiği Artvin Dereiçi'nde yaralar sarılmaya devam ediyor. Hayvanları telef olan köylülere süt inekleri dağıtıldı.

A+A-

Artvin'in Yusufeli ilçesi Dereiçi köyünde geçtiğimiz 17 Mart tarihinde çıkan yangında, 35 bina, 60 ev ile ahır ve samanlık yanmış, 20 dolayında büyükbaş hayvan da telef olmuştu. Hayvanları yanarak telef olan ailelere ilçe kaymakamlığı tarafından süt inekleri dağıtıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Ömer Faruk Özdemir; "Aradan kısa bir zaman geçmesine rağmen devletimiz bütün imkanlarıyla köyümüze müdahale etti. Sayın Bakanlarımız, sayın valimizin destekleriyle yaralar hızlıca sarıldı. Şuanda mağdur durumda hiçbir vatandaşımız yok, dışarıda kalan hiçbir arkadaşımız yok. Yangın günü can kaybımız yada yaralanmamız olmamasına rağmen ne yazık ki hayvan teleflerimiz vardı. Bugünde o eksiklerimizi giderdik. Hayvanları yanarak ölen vatandaşlarımıza kendi tercih etmiş olduğu hayvanları hediye ettik. İnşallah bundan sonraki süreçte yeni evleri 6 ay gibi kısa sürede yapılacak. Ve vatandaşlar evlerine kavuşmuş olacak" dedi.