Karaltın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara, 2022 yılının ilk çeyreğini değerlendirdi.

Dünyanın en pahalı otomobili belli oldu Dünyanın en pahalı otomobili belli oldu

Karaltın Yönetim Kurulu Başkanı Cevat Kara, dünyada sıkıntı olduğunu ifade ederek, 2022’nin ikinci çeyreğinde ekonominin açılacağına inancının tam olduğunu söyledi. Kara, Dünya konjektörü pandemi döneminden sonra yeni bir anlayışa girdi. Ekonomi de bir durağanlık yaşıyoruz. Dünya genelinde bir hammadde ve enerji sıkıntısı var. Ekonomi olarak bütün ülkeler etkilendi. Ülkemiz de etkilendi. 2022 yılının ikinci çeyreğinde, Ramazan ayının son haftası itibari ile açılacağını düşünüyorum. Arap yarımadası ve Avrupa’dan turistler ve gurbetçilerimiz gelecek. Ülkemiz güzel bir ivme kazanacak. Biz ihracat yapıyoruz. İhracatlarımız çok iyi. Dünyaya ürün gönderiyoruz. Birliğimizi, beraberliğimizi koruyarak ülkemize sahip çıkmalıyız” dedi.

FUARLARDA TRABZON’U TEMSİL EDİYORUZ

Kara, geçen hafta İstanbul’da fuara katıldıklarını da ifade ederek, “İstanbul Kuyumculuk Fuarı’na katılımcı olarak katıldık. Çok verimli bir fuar geçti. Dünyanın her tarafından kuyumcu esnafları geldi. teşhirdeki ürünlerimizi görerek, siparişlerini yazdırdılar. Türkiye’nin 81 ilinden ve yurt dışından gelen kuyumcular ürünlerini aldılar. İhracatımıza da büyük katkı sağlıyor. Toptan ve perakende ürünleri yazdırdılar. Kuyumculukla ilgili tüm ürünleri fuarda buluyorlar” ifadelerine yer verdi.

TRABZON’DA YAPILACAK

Kara, “Kuyumculukla ilgili Trabzon’da 2009 yılında ana sponsoru olduğum bir fuar düzenlemiştim. Orada kentimizi de en iyi şekilde temsil ettik. Sonrasında birim Dünya Ticaret Merkezi’ndeki fuar alanı otele dönüştüğü için yapamadık. Biz de otelin inşaatının bitip tekrardan bu fuarları yapabilmeyi dört gözle bekliyoruz. Gaziantep’te, Diyarbakır’da Antalya’da, Kahramanmaraş’ta bu fuarlar var. Trabzon’da da otel bitince fuarımızı yapacağız. Bize büyük fuar alanları lazım. Kuyumcu kentimizde de alt yapısını yapıyoruz” diye konuştu.