Bu sezon ortaya koyduğu grafikle Trabzonspor'un hücum hattına güç katan Djaniny, şampiyonluk yolunda takımı sırtlayan isimler arasında yer aldı. Zaferin ardından deneyimli golcüye yurt dışından tekliflerin geldiği öğrenildi. Daha önce de Trabzonspor'dan ayrılmayı düşünen 31 yaşındaki golcü, konuyla ilgili yaptığı açıklamada hocası Abdullah Avcı'yı doğruladı.

Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, geçtiğimiz hafta savunma oyuncusu Vitor Hugo ile santrfor Djaniny Semedo'nun sezon başında takımdan ayrılmayı düşündüğünü açıklamıştı. 

Djaniny, hakkında çıkan transfer iddiaları ve Trabzonspor'daki durumu hakkında konuştu. Yeşil Burun Adalı futbolcunun ifadeleri şöyle: "Hepimiz açısından zor bir durumdu. Ne benim ne de kulüp açısından kolay durumlar değil. Özellikle ben kendi açımdan baktığım zaman bir aile babasıyım ve ailemin her zaman yanımda olmasını istiyorum. Çünkü ailenizle birlikte olduğunuzda her şey daha kolay geliyor. Hayatınız daha rahat. Ailenizi, çocuklarınızı yanınızda gördüğünüzde hayatın daha kolay olduğunu görebiliyorsunuz zaten. Duyduğunuz şeyler doğru. Sezon başında hocamızla yaptığımız konuşmada bu durumdan, sadece ailemin yanında olmak istediğimden dolayı ayrılma düşüncemin olduğunu hocamıza iletmiştim. Hep beraber oturup konuştuğumuzda burada kalma kararı aldım." 

Djaniny Trabzonspor1

Hakkında çıkan transfer iddialarına yönelik konuşan Djaniny, "Aslında bu soruya kesin yanıt verebilmem için biraz erken. Trabzonspor'da 1 yıl daha kontratım var. Gelecek teklifler tabii ki olabilir. Bunlar değerlendirilip oturulup konuşulabilecek şeyler. Ben burada kalırsam da tabi ki oynamaya devam edeceğim. Trabzonspor'dan gitmem gerekirse de tabi ki bu teklifler değerlendirilebilir ama öncelik şu an uzun ve yorucu bir sezonun ardından ailemizle birlikte biraz zaman geçirmek, onlarla tatile gitmek. Sonrasında da gelecek tekliflere ve konuşulacak durumlara göre karar vermek." diye konuştu.

Trabzonspor'da bu sezon, bir önceki sezona göre daha az süre forma giyen golcü oyuncu Djaniny, gelecek sezonda takımda olması halinde daha fazla forma giymeyi beklediğini belirterek, "Tabi ki bütün futbolcular oynamak isterler. Kimse yedek kulübesinde beklemek istemez. Herkes bütün maçların tamamında sahada olmak ister. Kime sorarsanız sorun aynı cevabı verecektir. Ben de bu tarz bir oyuncuyum. Beni tanıyan insanlar, yakınlarım, ailem, bütün arkadaşlarım benim nasıl biri olduğumu, bütün maçlarda oynamak istediğimi biliyor. Fakat sizin yerinize oynayan arkadaşınız ya da sizi oynatıp oynatmama kararı alan hocaya her zaman saygı duymanız gerekiyor. Futbol böyle bir oyun. Sahaya girdiğinizde de elinizden geleni yapmanız gerekiyor. Ben de bunu yapmaya çalışıyorum. Oynadığım zamanlarda elimden geleni yapmaya, kulübede olsam da oynamasam da her zaman destek vermeye çalışıyorum. Kime sorarsanız sorun herkes oynamak istediğini söyleyecektir. Ben de sahada olduğum sürece her zaman takıma yardımcı olmaya çalışıyorum." dedi.