1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Zorluoğlu'ndan sahil tesisi eleştirilerine yanıt geldi!
Zorluoğlu'ndan sahil tesisi eleştirilerine yanıt geldi!

Zorluoğlu'ndan sahil tesisi eleştirilerine yanıt geldi!

Trabzon sahilindeki beton yapıların sosyal medyada paylaşılmasıyla eleştiri yağmuruna tutulan Başkan Zorluoğlu, konuya açıklık getirdi.

A+A-

Trabzon'un Ortahisar ilçesinde yer alan Yalıncak'ın sahil kısmında yapılan projenin ham görüntüleri sosyal medyada paylaşılınca Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu eleştiri yağmuruna tutuldu. Sahildeki betonlaşmadan bıkan Trabzonlular, projenin derhal revizyona götürülmesi gerektiğini savundu. Başkan Zorluoğlu da bu eleştirilere yanıt verdi.

Zorluoğlu; "Bizim Yalıncak'ta yaptığımız günü birlik tesistir. Soyunma, duş alma kabinleri yapılıyor. Onlar tuğla gibi görünse de tamamlandığında ahşapla kaplanacakları için çok güzel bir görünüm sağlanacak. Sosyal medyada bazı paylaşımlar yapılıyor. Haksız paylaşımlar olduğunu düşünüyorum. Gidip yerinde görseler, Yalıncak plajının eski ve yeni durumunu kıyaslasalar, ne dediğimizi daha iyi anlayacaklardır. Orada Kıyı Kanununa aykırı hiçbir yapılaşma yapmıyoruz. Yapılanlar kaldırılabilir sökülebilir günübirlik yapılardır. Hukuka aykırı hiçbir iş yapmayız" dedi.