Trabzonspor Kulübü'nde zorlu görevlerin altından kalkan, Sturridge transferiyle tanınan yönetici Sertaç Güven veda etti.

Alay konusu Ekuban, Süper Lig'i istiyor! Alay konusu Ekuban, Süper Lig'i istiyor!

Trabzonspor Kulübü'nün seçimli kongresi öncesinde tek aday mevcut başkan Ahmet Ağaoğlu, listesini bu sabah teslim etti. Ağaoğlu'nun yönetiminde zorlu görevlerin altından kalkan; Edirne, Yalova, Urfa, Paris, Moskova ve Dubai gibi birçok noktada taraftarla bir araya gelen, Trabzonspor derneklerinin faaliyetlerine maddi-manevi destek sağlayan Sertaç Güven yer almadı. Güven, geçtiğimiz dakikalarda yayınladığı bir mesajla veda etti.

Sertaç Güven'in açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

"Yönetim kurulunda bulunduğum süre içerisinde bir Trabzonsporlunun camiaya nasıl hizmet etmesi gerekiyorsa, en içten duygularımla, profesyonelce bu görevi yerine getirmeye çalıştım. Tek gayem Trabzonspor'u en iyi şekilde temsil etmek, hak ettiği noktalara taşımak ve camiamızla bütünleşmek oldu.

Bu süre içerisinde yaptığım seyahatlerde, Edirne'den Yalova'ya Urfa'ya; Paris'ten Moskova'ya, Dubai'ye, her gittiğim yerde taraftarımızla bir araya geldim, çaylarını içtim, heyecanlarını özlemlerini paylaştım. Şahsi olarak yaptığım ve yapmaya devam edeceğim tüm etkinliklerde kulübümüzün ve ülkemizin geleceği çocuklarımızı, gençlerimizi hedef aldım.

Şampiyonluk yolunda göreve devam edecek olan ve bayrağı devralacak olan yönetici arkadaşlarımıza tüm kalbimle başarılar diliyorum. Yönetim dışında olmanın hiçbir farkının olmadığını göstereceğim bu süreçte, üzerime düşecek olan her türlü maddi manevi görevi yapmaya hazırım. Sonunda Trabzonspor'umuzun kazanacağı bu yolda emin adımlarla yürümeye, mücadele etmeye ve gerekiyorsa kavga etmeye devam!"