1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'da ölüme terk edilen at kurtarıldı!
Trabzon'da ölüme terk edilen at kurtarıldı!

Trabzon'da ölüme terk edilen at kurtarıldı!

Trabzon'un Çaykara ilçesinde ölüme terk edilen at, hayvanseverler tarafından kurtarıldı.

A+A-

Trabzon'un Çaykara ilçesindeki Bayraklı Yaylası'nda bir ay önce ölüme terkedilen sahipsiz bir atın bakımsızlıktan ölmek üzere olduğu bilgisini alan Taşören Mahallesi sakinlerinden Rasim Tuncer durumu jandarma ekiplerine bildirdi. 

Çaykara İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı ve Çaykara Belediyesi İtfaiye ekipleri Bayraklı Yaylasına giderek yaptıkları tüm aramalara rağmen atı bulamadı. Bu gelişme üzerine Çaykaralı hayvanseverler kaybolan atın bulunması için seferber oldu. 

Rasim Tuncer, Ömer Deberberoğlu, Abdullah Tuncer ve Ali Tuncer isimli gönüllülerden oluşan ekip, kar üzerinde yürüyerek çetin arazı şartlarıyla mücadele ederek Bayraklı Yaylası'na ulaşmayı başardı.

trabzonda-olume-terk-edilen-at-kurtarildi.jpg

Her tarafın kar ile kaplı olduğu Bayraklı Yaylası'nda drone ile arama yapan gönüllü hayvanseverler kayaların üstünde yaşam savaşı veren açlıktan ve soğuktan ölmek üzere olan atı buldu. 

Atın karnını doyuran gönüllü vatandaşlar daha sonra Bayraklı Yaylasından aldıkları atı yaklaşık 20 km yol yürüdükten sonra Taşören Mahallesine getirdi. 

Hayvansever gönüllü vatandaşlar atın yem ihtiyaçlarını karşılamak için seferber olurken, sağlıklı bir ortamda dinlenmeye alınan atın son durumunun son derece sağlıklı olduğu ifade edildi.