Ortahisar Belediyesi Spor İşleri Müdürlüğü tarafından Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu’nda kurulan subsoccer (futbol oyunu), refleks ve kuyu oyunu platformlarında öğrenciler doyasıyla eğlendi.  Aileleriyle birlikte etkinliğe katılan minikler çok keyifli zaman geçirdi. Zaman zaman oynamakta zorlanan öğrencilere aileleri yardım etti. İlk defa bu tür oyunları oynadıklarını ifade eden çocuklar Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç’e teşekkür etti.

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin katılabildiği spor organizasyonları Trabzon Akvaryum, Ekopark ve Sağlıkçılar Parkı’nda düzenlenmeye devam edecek. Çocukların yanı sıra büyükler de spor organizasyonlarına ilgi yoğun ilgi gösterdi.

oyun (8)

“ÇOCUKLAR OYUNLARI ÇOK SEVDİ”

Öğrencilerin yaz tatillerini farklı spor etkinlikleriyle değerlendirmeleri için bu tür organizasyonlar düzenlediklerini belirten Ortahisar Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Göktaş şöyle konuştu: “Trabzon spor şehri… Biz de Ortahisar Belediyesi olarak karne günü olması dolayısıyla çocuklara yönelik bu etkinliği düzenledik. Çocuklar birbirleriyle rekabete giriştiler, sosyalleştiler. Hem aileleri için hem de kendileri için güzel bir karne hediyesi oldu. Bu oyunlar daha yeni yeni öğrenmeye başlasalar da oldukça sevdiklerini gözlemledik. Havanın güneşli olması da bu etkinliği daha güzel bir hale getirdi. İlginin yoğun olması nedeniyle bu tür spor etkinliklerini devam ettirmeye gayret edeceğiz. Şehrimizde her türlü spor faaliyeti çocuklarda ve gençlerde büyük ilgi çekiyor. Biz bunu göz önünde bulundurarak bu programlarımızı sürekli hale getireceğiz.”

oyun (9)