1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. D. Karadeniz illerinde yeni karantinalar!
D. Karadeniz illerinde yeni karantinalar!

D. Karadeniz illerinde yeni karantinalar!

Koronavirüs vakalarının patlama yaptığı D. Karadeniz illerinde karantinalar bitmiyor.

A+A-

Korona virüs salgını ile mücadele kapsamında alınan tüm tedbirlere rağmen vaka sayılarında ciddi artış gösteren Rize’de Ardeşen ilçesinde bir köy daha karantina altına alındı.

Buna göre, Ardeşen ilçesine bağlı Yavuz Köyü Orta Mevkii’nde bugün saat 16:00’da itibaren karantina uygulaması başlatılacak.

Konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadeler yer verildi:

“Ardeşen İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun 01.03.2021 tarihli ve 3 sayılı Kararı ile Covid-19 vakalarının yapılan tüm çalışmalara rağmen artış göstermesi üzerine salgının/bulaşın toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla Yavuz Köyü Orta Mevkii’nde karantina uygulanmasına, 01.03.2021 tarihi saat 16.00’dan itibaren karantina uygulamasının başlatılmasına karar verilmiştir.”

Geçtiğimiz günlerde Ardeşen ilçesine bağlı Yeniyol Köyü’nde tamamen, Köprüköy ve Şenyurt Köylerinde kısmi karantina uygulamasına geçilmişti.

GÜMÜŞHANE’DE BİR KÖY KARANTİNAYA ALINDI

Gümüşhane’nin merkeze bağlı Dibekli köyünde yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid-19) testi pozitif çıkan vatandaşlar ve temaslıları belirlenince köy karantinaya alındı.

Gümüşhane İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu pozitif vakalarının görüldüğü mahallede yaptırılan filyasyon çalışmaları sonucunda temaslı sayısının yoğun olması üzerine virüsün yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla bugünden itibaren köyde karantina tedbiri uygulanması kararı aldı.

Gümüşhane Valiliğinden konuyla ilgili yapılan duyuruda “Merkez ilçe Dibekli Köyünde yapılan filyasyon çalışmaları neticesinde pozitif vakaların görülmesi sebebiyle kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu köyde 01/03/2021 tarihi saat 13.00’dan itibaren yeni bir değerlendirme yapılıncaya kadar karantina tedbiri uygulanmasına karar verilmiştir” denildi.

Köy giriş ve çıkışlara kapatılırken karantina tedbirlerinin en az 10 gün süreceği öğrenildi.