Beşiktaş, Trabzonspor maçıyla ilgili kural hatası başvurusu yapmıştı. Konuyla ilgili kararını açıklayan Tahkim Kurulu’nun ret kararı verdiği görüldü.

Beşiktaş’ın kural hatası başvurusu kabul görmedi.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Tahkim Kurulu 1-1 biten Trabzonspor-Beşiktaş maçında, siyah beyazlıların yaptığı kural hatası başvurusu ile ilgili kararını verdi.

Tahkim Kurulu, Beşiktaş'ın itirazını reddetti.

Trabzonspor, Diabate ve Flavio'yu kaderlerine terk etti! Trabzonspor, Diabate ve Flavio'yu kaderlerine terk etti!

Yapılan açıklamada "Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin, TFF Yönetim Kurulu'nun 28.04.2022 tarih ve 193 sayılı kararına itirazı incelendi. Duruşma için tayin edilen 12.05.2022 Perşembe günü saat 15:15'te icra edilen duruşmada Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin vekili Av. M. Emin Özkurt, Türkiye Futbol Federasyonu vekilleri Av. Hakan Furkan Tarman ile Av. Ayberk Yelekçi'nin hazır oldukları görüldü, sözlü beyanları alındı. Yapılan müzakere neticesinde; ayrıntısı gerekçeli kararda açıklanacağı üzere yapıldığı iddia edilen kural hatasının müsabaka sonucunu etkilediğine ilişkin itirazın tahmin ve varsayıma dayalı olduğu kabul edilerek TFF Yönetim Kurulu kararında usule, esasa ve talimatlara aykırı bir yön bulunmadığı anlaşıldığından Beşiktaş Futbol Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin itirazının reddine, oybirliği ile," ifadelerine yer verildi.