Trabzonspor Teknik Direktörü Abdullah Avcı, Türkiye'de yeni bir ekol yarattı. Deneyimli çalıştırıcı, Süper Lig'in kaderini değiştirecek.

Alay konusu Ekuban, Süper Lig'i istiyor! Alay konusu Ekuban, Süper Lig'i istiyor!

61TrabzonHaber-

Süper Lig'de şampiyonluk kutlamalarına hazırlanan Trabzonspor aynı zamanda bir devrim yarattı. Bordo-Mavililerde Teknik Direktör Abdullah Avcı, Süper Lig'e yeni bir ekol getirdi.

Güçlü savunma ve agresif hücum hattıyla, hem defansif hem de ofansif orta sahayı birleştirerek; 90 dakikada en az 3 farklı formasyon çıkaran deneyimli çalıştırıcı, aynı zamanda kadroda şans verdiği çok yönlü oyuncularla tandem fonksiyonlarını artırdı.

Dorukhan, Denswil, Trondsen, Djaniny gibi; birden çok bölgede benzer grafik sergileyen futbolcuları tercih eden Abdullah Avcı, maç içerisinde rakibin hafta boyunca çalıştığı planları tek hamleyle terse çıkarabildi.

Aynı zamanda; Nwakaeme ve Abdülkadir Ömür gibi bireysel yeteneğe sahip yıldızlarına geniş alan tanıyan Avcı, Visca ile Siopis gibi hızlı ve mücadeleci isimlere de görev yükledi.

Benzer oyun planının henüz taslak halini Avrupa maçlarında deneyen ve büyük beğeni toplayan Avcı, Süper Lig'in yeni sezonunda en çok taklit edilen çalıştırıcılardan olacak.