Ziraat Türkiye Kupası Finali'nde bugün 20.45'te Kayserispor ile Sivasspor kozlarını paylaşacak. İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda oynanacak karşılaşma için iki takım taraftarları da farklı şehirlerden yola çıktı. Otobüsle İstanbul'a doğru hareket eden iki takım taraftarları denk geldikleri tesislerde birbirine girdi. Jandarmanın, şiddetli şekilde kavga edenleri ayırmak için havaya ateş açtığı iddia edildi. Olaylarda birçok holiganın tutuklandığı aktarıldı.

İçişleri Bakanlığı devrede!

Sivasspor'un Ziraat Tükiye Kupası final maçında İstanbul'daki Atatürk Olimpiyat Stadyumu'nda Yukatel Kayserispor ile bugün oynayacağı maç için Sivas'taki taraftarları taşıyan otobüsler dün gece yola çıktı. Sivas Belediyesi tarafından tahsis edilen otobüslerle İstanbul’a giden taraftarlar ile Kayserisporlu taraftarların Düzce ve Sakarya tesislerinde karşılaştıkları anlarda istenmeyen görüntüler yaşandı.

Kayserispor-Sivasspor olaylar

Taraftar otobüslerinin camları atılan taşlarla kırıldı. Olayların büyümemesi için İçişleri Bakanlığı'nın talimatıyla güvenlik tedbirleri artırıldı. Otobüsler polis eşliğinde yolculuğunu devam ederken, gerginlik çıkardığı belirlenen bazı taraftarlar jandarma ekipleri tarafından gözaltına alındı. Yaşananlar otobüsteki taraftarlar tarafından görüntülendi.

Kayserispor-Sivasspor1