1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. Yüz yüze eğitim öncesi kritik uyarı!

Yüz yüze eğitim öncesi kritik uyarı!

Milli Eğitim Bakanlığı yüz yüze eğitim öncesi kritik bir uyarıda bulundu.

A+A-

Yarın çocuğu okula başlayacak olan velilere önemli bir uyarı geldi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yaptığı duyuruya göre okul bahçelerine ve binalarına hiç kimse giremeyecek.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) yarın başlayacak olan yüz yüze eğitimle ilgili olarak, öğrencilerin, öğretmenlerin ve tüm çalışanların sağlığı için okul bahçelerine kimsenin alınmayacağını açıkladı.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamada, yarın okullarda yüz yüze eğitimin ilk günü olması nedeniyle gelen görüntü ve fotoğraf çekim taleplerine ilişkin bilgilendirme yapma gerekliliğinin doğduğu ifade edildi.

Açıklamada, "Öğrencilerimiz, öğretmenlerimiz ve tüm çalışanlarımızın sağlığı için okul bahçelerimize ve binalarımıza kimse alınamayacaktır. Anlayışınız ve hassasiyetiniz için şimdiden teşekkür ediyoruz. Görüntü ve fotoğraf servisi Basın Müşavirliğimiz tarafından yapılacaktır" denildi.

Açıklamada ayrıca okullarda, öğretmenlerin katılımıyla gerçekleştirilecek saygı duruşu ve İstiklal Marşı töreni dışında programın yapılmayacağı da ifade edildi.