1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. YSK'dan araştırma kararı!
YSK'dan araştırma kararı!

YSK'dan araştırma kararı!

Yüksek Seçim Kurulu (YSK), AK Parti’nin itirazı üzerine İstanbul seçimlerine ilişkin 5 bin 315 kısıtlı seçmenin daha araştırılmasına karar verdi.

A+A-

Yüksek Seçim Kurulu (YSK) AK Parti’nin İstanbul ve Büyükçekmece’de seçimin iptali ve yenilenmesine yönelik yaptığı başvuruda öne sürdüğü iddiaları ve  MHP’nin Maltepe itirazına ilişkin ara karar doğrultusunda da Maltepe İlçe Seçim Kurulları "yapıldığı iddia edilen" usulsüzlüklerle ilgili araştırmasını sürdürürken AK Parti’nin YSK’ya araştırılması için yeni bir kısıtlı seçmen listesi verdiği bildirildi.

AK Parti YSK Temsilcisi Recep Özel, kurul önünde gazetecilere yaptığı açıklamada mahkeme kararları ile oy kullanamayacak olan 5 bin 315 kişinin yer aldığı listeyi YSK’ya ilettiklerini söyledi. Özel, YSK’nın bu listenin araştırılması için yeniden bir ara karar vererek, ilçe seçim kurullarına 5 gün süre verdiğini bildirdi.

İstanbul seçimlerine ilişkin, Yüksek Seçim Kurulu'nun toplamda araştıracağı seçmen sayının 46-47 binlere çıktığı da paylaşılan bilgiler arasında yerini aldı.