1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Ünal Karaman Haladas maçı sonrası açıklama yaptı
Ünal Karaman Haladas maçı sonrası açıklama yaptı

Ünal Karaman Haladas maçı sonrası açıklama yaptı

Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman Avusturya kampında yapılan ilk hazırlık maçının ardından değerlendirmelerde bulundu.

A+A-

Trabzonspor Avusturya kampında Haladas Szombathely ile yaptığı hazırlık maçında golsüz berabere kaldı.

Maçın ardından açıklamalarda bulunan Trabzonspor Teknik Direktörü Ünal Karaman, oyuncularını vermiş oldukları mücadeleden dolayı kutlarken şunları söyledi:

“Yoğun bir antrenman programımız var. Bu nedenle bizim için önemli olan sakatlık yaşamadan maçı bitirmekti. Beklediğimden iyi bir mücadele oldu. Gençlerle oynadık. Zamanla gelişecekler. Sonuç olarak vermiş oldukları mücadeleden son derece memnunum.”

UEFA Avrupa Ligi 3'üncü eleme turu kurasındaki Sparta Prag ile eşleşmelerini değerlendiren Karaman, şöyle devam etti:

"Ne söylesem boş olacak. Uzun yıllar birçok şeyi tecrübe ettik. Hafif gördüğümüz müsabakayı darmaduman olarak kaybettik. Korktuğumuz birçok müsabakadan da yüz akıyla çıktık. Dolayısıyla Avrupa'nın köklü kulüplerinden bir tanesi ile eşleştik. İki taraf açısından da oldukça zor bir müsabaka olacak. İnşallah o zamana kadar da eksikliklerimizi tamamlayarak iyi bir çalışma programı ve disipliniyle beraber ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz."

Transfer çalışmalarına ilişkin de konuşan Karaman, "Uzun bir lig maratonu var. Kupa var, Avrupa kupaları var. Dolayısıyla tam anlamı ile hazır olmanız gerekiyor. Bir de Trabzonspor'un gerçekleri var. Tabi ki bu uzun maratonu düşündüğümüz takdirde iyi hazırlanmamız gerekiyor. Kadro olarak eksiklerimizi en azından rekabet ortamı oluşturacak bölgelerimizle alakalı eksiklerimizi en kısa zaman içerisinde kadromuza katıp bizim için çok değerli olan sezon başı antrenmanlarını arkadaşlarla birlikte yapma imkanını vermek istiyoruz. Umarım en kısa dönem içerisinde bu rekabet ortamını oluşturacak oyuncular aramıza katılır. İnşallah biz de hazırlığımızı en iyi şekilde yapmaya devam ederiz" dedi.