1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'un net borcunu açıkladı!
Trabzonspor'un net borcunu açıkladı!

Trabzonspor'un net borcunu açıkladı!

Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, kulübün net borcunu açıkladı. 

A+A-

Trabzonspor Divan Kurulu Toplantısı'nda konuşan Başkan Ahmet Ağaoğlu, kulübün borcuna dair açıklamalarda bulundu. Başkan Ağaoğlu, Trabzonspor'un 2+7 yıl içerisinde borçsuz bir duruma geleceğini söyleyerek net borcu duyurdu.

Başkan Ağaoğlu; "Naklen yayın gelirlerinden 600 bin Euro civarında gelir elde ediyorduk, bugün 190 bin Euro seviyelerinde ödeme alıyoruz. Kur nedeniyle Süper Lig'deki takımların gelirlerinde yüzde 70 azalma söz konusu. 900 milyon lira borçla devraldığımız ekonomi, bugün 1.2 milyar lira civarında. Yapılan eleştirilere saygım var.

Kulübün yaptığı her harcamanın hesabını camianın tamamının sormaları takip etmeleri haklarıdır. Bu bizi gocundurmaz. Yönetimler camianın nefesini enselerinde hissederlerse kendilerine çeki düzen verirler. Bugüne kadar yapılan ve yapılacak harcamaların tamamı limitlerin içerisinde gerçekleşmiştir ve gerçekleşecektir. 

Trabzonspor açısından baktığımızda, Bankalar Birliği ile yapılan anlaşma, kulübümüzün ödeyeceği sınırlar içerisindedir. Trabzonspor, hedeflediği gelire ulaşırsa 2+7 sene içerisinde borçsuz bir duruma gelmiş olacak." dedi.