1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'da virüse yakalananlar, Fenerbahçe maçına yetişecek mi?
Trabzonspor'da virüse yakalananlar, Fenerbahçe maçına yetişecek mi?

Trabzonspor'da virüse yakalananlar, Fenerbahçe maçına yetişecek mi?

7 futbolcusu Koronavirüs'e yakalanan Trabzonspor'da, bu oyuncuların Fenerbahçe maçına yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu.

A+A-

61TrabzonHaber-

Trabzonspor, Süper Lig'in 26. haftasında dün akşam oynadığı ve galip geldiği Başakşehir mücadelesi öncesinde Koronavirüs depremiyle sarsılmıştı. Bordo-Mavili ekipte 7 oyuncunun Koronavirüs'e yakalandığı açıklanmıştı. Sağlık durumları iyi olan futbolcuların izolasyon süreci devam ederken bu isimlerin Fenerbahçe maçına yetişip yetişmeyeceği merak konusu oldu.

Trabzonspor'da; Lewis Baker 11 Şubat, Serkan Asan ve Arda Akbulut 12 Şubat, Uğurcan Çakır 14 Şubat, Hosseini ve Erce 16 Şubat, Marlon ise 17 Şubat'ta Koronavirüs'e yakalanmıştı.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Sağlık Protokolleri'ne göre Koronavirüs'e yakalanan futbolcu semptomsuz ise; 10. gün yapılan test negatif çıkarsa sporcu bireysel antrenman, takım antrenmanları ve karşılaşmalara katılabilir. Testin yapıldığı gün ise sıfır (0) olarak kabul edilir.

Fenerbahçe ile 28 Şubat'ta karşılaşacak olan Trabzonspor'da Koronavirüs testi en son pozitif çıkan isim Marlon'du (17 Şubat)... Bordo-Mavili ekipte Koronavirüs'e yakalanan futbolculara yapılacak testlerin negatif çıkması halinde tüm oyuncular Fenerbahçe mücadelesinde forma giyebilir.