1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Trabzonspor'da kurul yeniden ertelendi!
Trabzonspor'da kurul yeniden ertelendi!

Trabzonspor'da kurul yeniden ertelendi!

Bordo-Mavili kulüpte ilk olarak 28 Şubat'a ertelenen kurul, Koronavirüs nedeniyle yeniden ertelendi.

A+A-

Trabzonspor'da Aralık ayında yapılması planlanan ancak İçişleri Bakanlığı'nın Koronavirüs tedbirlerini içeren genelgesine istinaden ertelenen Olağan Genel Kurul, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun bugün almış olduğu karar doğrultusunda yeniden ertelendi.

Trabzonspor'dan konuyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Yönetim Kurulumuz, kulüp tüzüğümüzün 29. maddesine göre her yıl 20 Kasım – 20 Aralık tarihleri arasında yapılması zorunlu olan Olağan Genel Kurulumuzu, İçişleri Bakanlığı’nın Covid-19 tedbirlerini içeren “Derneklerin 2019 yılı beyannameleri ve bildirimlerinin verilmesine dair süre ile genel kurul toplantılarının yapılmamasına ilişkin sürenin 28.02.2021 tarihine kadar uzatılması” şeklindeki genelgesine istinaden 28 Şubat 2021’den sonra belirlenecek tarihe kadar erteleme kararı almıştı.

Ancak bugün toplanan İl Hıfzıssıhha Kurulu, Trabzon’un salgın kapsamında ‘çok yüksek risk’ grubunda yer aldığını belirterek, genel kurul dahil kişilerin bir araya gelmesine neden olan her türlü etkinliği yasakladığını açıklamıştır. Yönetim Kurulumuz bu karar üzerine Olağan Genel Kurulumuzu, İl Hıfzıssıhha Kurulu yeni bir karar açıklayana kadar ertelemiştir."