Adı Trabzonspor dahil birçok süper lig ekibiyle anıldıktan sonra Beşiktaş ile anlaşan Amir Hadziahmetovic’i Mustafa Reşit Akçay Fanatik’e yorumladı:

‘’ Sakatlıktan döndükten sonra kısa bir dönem çalıştık. O dönemden itibaren de performansı her geçen gün yükselmeye başladı.

Oyun kültürü iyi, yaratıcı yanı var, saha içinde sürpriz kararlar verebiliyor. Bir anda çoğu futbolcunun düşünemeyeceği ya da atmaya cesaret edemeyeceği topları atabiliyor. Bu durum da analitik zekasının güçlü olduğunu gösteriyor. Çok hızlı bir oyuncu olmamasına rağmen düşünce hızıyla eksikliğini kapatıyor.

Organize ataklarda son pasları ve şutları atabilir. Savunma yönünde ilk engeli koyabilir. Beşiktaş'ın orta alanında şutör eksikliği vardı.

Daha çok rakip yay üzeri şutlarıyla skor üretecek oyuncu. Beşiktaş'ın kenar bekleri yaylara topu çeviriyor. Bu konuda önemli silah olacak ve eksiği kapatacaktır.

Galatasaraylı futbolcunun idolü Ünal Karaman! Galatasaraylı futbolcunun idolü Ünal Karaman!

Karakteri çok sağlıklı, sıkıntı yaratmaz, sessiz ve sakindir. Kültürü de Türk kültürüne yakındır, zaten uzun yıllardır burada olduğu için bizden biri gibi." İfadelerini kullandı.