1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'daki mahallenin köprü çilesi!
Trabzon'daki mahallenin köprü çilesi!

Trabzon'daki mahallenin köprü çilesi!

Trabzon’un Sürmene ilçesine bağlı Aşağı Çavuşlu mahallesini karayoluna bağlayan köprünün yıkılması üzerine ilkel yöntemlerle yapılan köprüden geçen vatandaşlar korku dolu anlar yaşıyor. 

A+A-

Trabzon’un Araklı ve Sürmene ilçeleri arasından geçen Küçükdere çayı güzergahında bulunan Sürmene’nin Aşağı Çavuşlu mahallesini karayoluna bağlayan köprünün sel suları nedeniyle yıkılması üzerine ilkel yöntemlerle yapılan köprüden geçen vatandaşlar korku dolu anlar yaşıyor. Tahtadan yapılmış köprünün altında geçen dere sularına kapılmaktan korkan mahalle sakinleri, normal yolda bile yürümekte zorlanan yaşlı insanların derme çatma bir köprünün üzerinde geçerken adeta hayatta kalma mücadelesi verdiğini belirtiyor. 

Her ne kadar Sürmene İlçesi’ne bağlı Aşağı Yokuşlu Mahalle sakinleri bu durumla karşı karşıya kalsalar da köprünün diğer ayağı ise Araklı ilçesinde bulunuyor. Araklı’nın Yolgören Mahallesinde oturanlar ise karşı tarafa geçmek istediklerinde aynı sıkıntıyla karşı karşıya kalıyorlar. Büyük zorluklar çeken iki mahallenin sakinlerini yetkililerden sorunlarının bir an evvel çözüm bulunması için yardım istiyor.