Trabzon’un Vakfıkebir ilçesinde 2 plaja yasak geldi.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından yapılan analiz raporlarının değerlendirilmesi sonucunda Vakfıkebir Belediye Plajı ve Yalıköy Mahalle Plajında denize girmek yasaklandı.

Vakfıkebir Belediye Plajı ve Yalıköy Mahalle Plajında yapılan “Yüzme Alanları Analiz Sonuçları” açıklandı.

İkinci bir emre kadar Vakfıkebir Belediye Plajı ve Yalıköy Mahalle Plajında denize girmek tehlikeli ve riskli olduğu açıklandı.

Trabzon İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanlığı tarafından Halk Sağlığı Laboratuarında yapılan analiz raporlarının değerlendirilmesi sonucunda Vakfıkebir Belediye Plajı ve Yalıköy Mahalle Plajı izlem noktaları yüzme alanı suyu analiz sonuçlarında deniz suyunun yüzmeye uygun olmadığı açıklandı.

Numune sonuçları uygun çıkıncaya kadar bu alanlarda denize girilmesi vatandaşların sağlığı için risk teşkil ettiği için ikinci numune alınarak analiz raporlarının açıklanmasına kadar yasaklandı. Vakfıkebir Belediyesi ekipleri tarafından denize girmek için riskli olan Belediye Plajı ve Yalıköy Mahalle Plajına uyarıcı levhalar konularak vatandaşlar uyarıldı.

(Büyüklimanpostası)