1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'da genç mühendisler projelerini sergiledi!
Trabzon'da genç mühendisler projelerini sergiledi!

Trabzon'da genç mühendisler projelerini sergiledi!

Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) ile Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA) tarafından düzenlenen ‘Düşünden Gerçeğine Proje Pazarı’ etkinliğinde 100’ün üzerinden proje sergilendi. 

A+A-

Prof. Dr. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliğin açılışına Vali İsmail Ustaoğlu, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Atilla Ataman, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu, DOKA Genel Sekreteri Onur Adıyaman, KTÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Asım Örem, KTÜ Teknoloji Transfer Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doç. Dr. Oktay Yıldız, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. 

Açılışta bir konuşma yapan Vali İsmail Ustaoğlu, “Teknoloji ve İnovasyon” odaklı projelerin Trabzon’a değer katacağını ifade ederek “Sadece Karadeniz Teknik Üniversite öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin girişimcilerimizin değil ülkemizin dört bir yanından gelmiş tüm katılımcılarımızın teknoloji ve inovasyonda ülkemizin dünya ile yarışına, projeleri ile ivme kazandıracağını gönülden inanıyorum” dedi.