1. WEB TV

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'da cuma günleri bando konseri

Trabzon'da cuma günleri bando konseri

Trabzon'da kültür sanat etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirilen bando takımı konseri her cuma vatandaşla buluşuyor.

Trabzon'da kültür sanat etkinlikleri kapsamında geleneksel hale getirilen bando takımı konseri her cuma vatandaşla buluşuyor.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı her cuma günü mesai bitiminde meydanda yerel ve ulusal şarkı, türkü ve marşlar çalıyor.

Bando takımı halka mini konser verip en son istiklal marşını okurken, vatandaşı mest ediyor.

Geçtiğimiz yıl başlayan etkinlik bu yıl da aralıksız sürerken, mesai bitiminde evlerine giden vatandaşlar bando takımının konserini görünce durup dinlemeden geçmiyor.

Bando takımının konserini cep telefonu kameraları ile kaydeden vatandaşlar, bu etkinliği çok beğendiklerini belirtirken, uzun yıllar devam etmesi temennisinde bulunuyor.

Bando takımının marşlarını dinleyen bir vatandaş, 61trabzonhaber’e yaptığı açıklamada, “Her gün iş çıkışında bu alandan geçerken konsere denk geliyorum. İnanın, dinlemeden gitmiyorum. Kültür sanat insanlığın her şeyidir. Böyle etkinlikler yapılsın her zaman. Kalıcı olsun. Sanata değer verilsin. Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür ediyorum bir vatandaş olarak” ifadelerini kullandı.

15 Kasım 2019 Cuma 16:36
Benzer Videolar