Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Avrasya Üniversitesi öğrencileriyle buluştu Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, Avrasya Üniversitesi öğrencileriyle buluştu

İYİ Parti Genel Başkan adayı Koray Aydın’ın cumartesi günü yapılan İYİ Parti’nin 5. Olağanüstü Kurultay’da Müsavat Dervişoğlu’na yarışı kaybetmesi, Trabzon Teşkilatında çok sayıda istifanın gelmesine neden oldu. Yomra Belediye Başkanı Mustafa Bıyık televizon kanalına bağlanarak canlı yayında istifa ettiğini belirtti. 

Belediye Başkanı Mustafa Bıyık, “Yüzde 20’lik bir partiyken yüzde 4’lere düşmeyi hak etmiyorduk. Kendime yeni bir yol haritası çizmeye karar verdim.” diyerek istifa sinyali verdi.

Başkan Bıyık canlı yayında yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“Bugün baktığımız zaman İYİ Parti’de yönetim kademesinde olan insanlar 31 Mart öncesinde de olan insanlar. Yeni bir plan üreterek yeni bir yol haritasına çizeceklerine dair inancımı kaybettim. Yüzde 20’lik bir partiyken yüzde 4’lere düşmeyi hak etmiyorduk. Kendime yeni bir yol haritası çizmeye karar verdim. Herhangi bir partiyle temasım olmadı. Görevime bir süre bağımsız devam edeceğim. Bağımsız bir belediye başkanı olarak ilçemize hizmet etmenin yollarını arayacağım.” dedi.

Bıyık ayrıca önümüzdeki günlerde yapılacak basın toplantısı ile kesin kararını kamuoyu ile paylaşacağını belirtti.

Öte yandan Yomra'da İYİ Parti meclis üyeleri ve parti teşkilatının da kademe kademe istifa edeceği de öğrenildi.

IMG_9123