1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon'a "tramvay" getirdi!
Trabzon'a "tramvay" getirdi!

Trabzon'a "tramvay" getirdi!

Trabzon’da yıllardır raylı sisteme geçmek için tartışmalar süre dursun ilk tramvay bir restorandın bahçesinde yerini aldı .

A+A-

Daha önce uçak, tren, gemi, araba derken şimdi de bir tramvay Trabzon’da Ayasofya cami civarında bir kafe-restorandın bahçesine konuşlandırıldı. 

İşletme sahibi Vahap Öztel, amacının müşterilerin ilgisini çekmek için sıra dışı bir uygulamayı Trabzon’a kazandırmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

aw723693-07.jpg

İşletmede yer alan tramvayın Beyoğlu- Taksim hattında çalışan tramvayın bire bir benzeri olduğunu belirten Öztel, “Tramvayımız Beyoğlu -Taksim hattında çalışan nostalji tramvayımızın bire bir benzeridir. Yeniliklere açık bir işletmeci olarak Trabzon’da olmayan, insanların ilgisini çekebileceği düşündüğümüz tramvayı halkımızın görmesini istedik. Amacımız tamamen hizmet amaçlıdır. İnsanlarımız Trabzon’da da bu kadar güzel işlerin olabileceğini, bilmelerini görmelerini istedik. Trabzon’da halkımızın hafif raylı sistem özlemi var. Bizde onu bir nebze olsun gidermeye çalıştık. Gelenler çok beğeniyor genelde selfie yapıyorlar. Yerli müşterilerimiz yanı sıra yabancı turistler de ilgili gösteriyor. Özellikle Orta doğudan gelen turistler” dedi.