1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nce paravan kulüplere fon aktarıldı mı?
Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nce paravan kulüplere fon aktarıldı mı?

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nce paravan kulüplere fon aktarıldı mı?

Trabzonspor Büyükşehir Belediyesi tarafından amatör spor faaliyetlerine destek amacıyla gerçekleştirilen maddi yardımların yer aldığı listede faal olmayan kulüplerin bulunduğu iddiası dikkat çekti.

A+A-

61trabzonhaber- Haber Servisi- Trabzon ve Trabzonspor'un en büyük tanıtım kalemlerinden biri olan amatör spor faaliyetlerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan malzeme yardımı dikkat çekti.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nin amatör spor kulüplerine verdiği maddi desteklerin raporlandığı Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü Spor Malzemesi Yardımları listesinde faal olmadığı iddia edilen kulüplere malzeme yardımı adı altında Büyükşehir Belediyesi tarafınca fon aktarıldığı ileri sürüldü. 

Aralarında futbol, boks , hentbol gibi branşların yanı sıra dernek ve okulların olduğu söz konusu listede malzeme yardımı adı altında yapılan ödeme miktarı 446.077,00 TL olarak belirtildi.

Sosyal Yardım İşler Müdürlüğü Spor Malzemesi Yardımları listesinde adı geçen kulüplerin bir kısmının "paravan" olduğu iddia edilirken malzeme yardımı adı altında aktif olmayan kaç kulübe ne kadar miktarda fon aktarıldığı merak konusu oldu.

61trabzonhaber'in ulaştığı belgedeki rakamlar ve kulüp listesi şu şekilde;

belediye-yardim-listesi.jpg