1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Trabzon Akyazı’da örtü altı üretim sürüyor
Trabzon Akyazı’da örtü altı üretim sürüyor

Trabzon Akyazı’da örtü altı üretim sürüyor

Trabzon’un Akyazı Mahallesi’nde sürdürülen örtü altı üretimi alanı Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay tarafından ziyaret edildi.

A+A-

Trabzon’un Akyazı Mahallesi’nde yapılan ve kentin sebze ihtiyacının yüzde 20'sini karşılayan Akyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Trabzon Tarım ve Orman İl Müdürü Cahit Gülbay ve beraberindekiler tarafından ziyaret edildi.

Burada incelemelerde bulunan Gülbay, kooperatif üretimin önemine dikkat çekerek, Trabzon’da örtü altı sebze üretiminin daha da geliştirilmesi için mevzuat kapsamında her türlü desteği verdiklerini açıkladı.

Trabzon’da tüketiciye sağlıklı ve güvenilir gıda ulaştırılması konusunda her türlü çalışmayı yürüttüklerini aktaran Gülbay, Örtü altı EKÜY (Entegre ve Kontrollü Ürün Yönetimi) Projesi, Örtü altı Entegre Mücadele Projesi ve Hasat Öncesi Pestisit Denetimi Programı çalışmalarının Bakanlık koordinesinde yoğun olarak Akyazı mahallesinde de yürütüldüğünü söyledi.

Üreticilerin gerekli eğitimlerden geçtiğini kaydeden Gülbay, EKÜY Projesi kapsamındaki üreticilere sertifikalarının verildiğini belirtti.

Akyazı Tarımsal Kalkınma Kooperatifi Başkanı Süleyman Çınar ise yaptığı açıklamada, seralarda domates, salatalık, maydanoz, semizotu, taze soğan ağırlıklı örtü altı sebze üretimi yapıldığını belirterek, üyelerin ürettikleri ürünleri Trabzon'daki tüketicilere uygun fiyatlarla ulaştırdığını ifade etti.