Trabzon'da denizden ceset çıktı! Trabzon'da denizden ceset çıktı!

Trabzon Ortahisar Belediyesi, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Anadolu Eğitim Kültür ve İrfan Derneği (ANADER), ‘Sezai Karakoç Anısına 2. Liseler Arası Parlamenter Stili Münazara Yarışması’ düzenliyor.

Geçen yıl vefat eden yazar, şair ve mütefekkir Sezai Karakoç anısına düzenlenen yarışmayla ilgili Ortahisar Belediyesi, Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve ANADER arasında iş birliği protokolü imzalandı. Protokolü Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, ANADER Başkanı Asım Aykan (temsilen Havva Yetimoğlu) ile İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Murat Fettahoğlu imzaladı. Yarışmaya başvurular 7 Şubat’a kadar devam edecek. 

BÜTÜN LİSELER KATILABİLECEK 

Öğrencilerde kendine güven duygusunun gelişmesine, onların kendilerini daha rahat ifade edebilmelerine, farklı görüşleri bir arada yaşatabilme olgunluğu kazanmalarına, kanıtlar ve bilgiler yoluyla mantık yürüterek fikirlerini savunmalarına katkıda bulunmak ve öğrencilerin Sezai Karakoç’un fikirleri, düşünceleri, şiir anlayışı ve ilkeleri, diriliş nesli ile dünya görüşünü harmanlayarak kendilerine yeni hedefler belirlemelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya Trabzon’daki bütün özel ve devlet liselerinde eğitim gören öğrenciler katılabiliyor. 

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ve danışman öğretmenlere ödüller verilecek. Finale kalan takımların danışman öğretmen ve öğrencileri ödüllendirilecek. Yarışmada; 1. olan takıma toplam 6.000 TL (Danışman Öğretmen ve takım öğrencilerine), 2. olan takıma toplam 4.500 TL (Danışman Öğretmen ve takım öğrencilerine), 3. olan takıma toplam 3.000 TL (Danışman Öğretmen ve takım öğrencilerine), 4. olan takıma toplam 1.500 TL (Danışman Öğretmen ve takım öğrencilerine), 5-8. olan takım danışmanı ve öğrencilerine hediye çeki verilecek.