1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Şansal Büyüka öve öve bitiremedi!
Şansal Büyüka öve öve bitiremedi!

Şansal Büyüka öve öve bitiremedi!

Usta yorumcu Şansal Büyüka, Trabzonspor teknik direktörü Ünal Karaman'ı öve öve bitiremedi.

A+A-

Yılın teknik direktörü olarak gördüğü Ünal Karaman hakkında konuşan usta yorumcu Şansal Büyüka, önemli açıklamalarda bulundu.

Şansal Büyüka, Karaman hakkında; "Ünal Karaman küme düşen Karabükspor'dan, Trabzonspor'a geldi ve başarılı oldu, her şeye sahada cevap verdi. Trabzonspor, yıldız futbolcularını satmak isteyince, kulübü düşündü, destek verdi. Altyapıdan çıkmış olan Yusuf Yazıcı ve Abdülkadir'in yanına yeni isimler kattı. Büyük maçları kazandı, Galatasaray'ı Beşiktaş'ı Fenerbahçe'yi devirdi. Trabzonspor camiasına resmen huzuru getirdi." dedi.

140820181453263594204.jpg

Ünal Karaman'ın oyun tarzına değinen usta yorumcu;" Özellikle son maçlarda şiirsel ve keyif veren bir futbol oynattı. Futbolseverleri mutlu etti. Felsefesini sahaya yansıttı ve rakibe bulaşmayan yaratmayan bir Trabzonspor çıkardı." ifadelerini kullandı.

Trabzonspor aleyhine yapılan hakem hatalarına da değinen Büyüka;" Trabzonspor'un canı yandı hakemlerden... Ne hakeme ne de rakibin üstüne yürüdü Karaman. Ne de maç sonunda az da olsa sesini yükseltti. Öfkesi; tavrına, söylemlerine ve eylemlerine yansımadı." şeklinde konuştu.

Şansal Büyüka, konuşmasının sonunda; "Ünal Karaman, -Sezonun teknik direktörü- unvanını  gerçekten hak etti" dedi.