1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Samsunspor taraftarı, yıkılan stada kitap yazdı!
Samsunspor taraftarı, yıkılan stada kitap yazdı!

Samsunspor taraftarı, yıkılan stada kitap yazdı!

Samsunspor taraftarı, kırmızı-beyazlıların yıkılan eski 19 Mayıs Stadyumu’na kitap yazdı. 

A+A-

Bu sezon TFF 2. Lig'de mücadele eden Samsunspor'un stadı 2017 yılında yıkılmıştı. Samsunsporlu taraftarların 1975-2017 yılları arasında hizmet veren eski statlarına olan hasreti bitmiyor.

19 Mayıs Stadyumu’nda pek çok hatırası bulunan kırmızı beyazlı taraftarlar, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi. Yıkılan stadyumlarına kitap yazdılar. Yusuf Demircioğlu tarafından derlenen kitabın konusu, Samsunluların hafızasında silinmez izler bırakan eski 19 Mayıs Stadyumu. 

Kitap hakkında bilgiler veren Yusuf Demircioğlu, “Kitaba katkı veren isimler Samsunsporlu. Kimi profesyonel yazar, kimi öğretmen, kimi avukat. Hepsinin ortak noktası yıkılan stadyumda yaşanmışlıklarının olması. Yaşanmışlıklar hepimizi 19 Mayıs Stadyumu’na gönülden bağladı. Türkiye’de pek çok takımın stadyumu yıkıldı. Aralarında milyonlarca taraftarı olduğunu söyleyenler de var. Ancak hiç birisi bizim yaptığımızı yapmadı. Biz yıkılan stadımızın kitabını yazdık. Kitabın çıkış tarihinin Milli Mücadele'nin 100.yılına denk gelmesi hepimiz için ayrı bir gurur kaynağı oldu” dedi.