1992-94 ve 2008-13 yılları arasında 2 kez bordo-mavili ekipte başkanlık yapan Sadri Şener, görevinden istifa eden Ahmet Ağaoğlu'na tepki gösterdi.

Ağaoğlu'nun süreci kötü yönettiğini belirten Şener, "Kulüplerin para sıkıntıları her zaman olabilir. Rakamları alt alta toplayıp bakmak lazım. Şu anki borçlarla alakalı net bilgim yok, yorum yapmam da doğru olmaz. Ahmet Ağaoğlu çok sevdiğim biridir. 1993’te O'nu yönetime almıştım. Anladığım kadarıyla şimdi Ertuğrul Doğan çok istiyor. Sonuçta bu bir seçim, başka aday çıkar mı çıkmaz mı bilemem ancak bu süreci daha güzel yapabilirlerdi. Bizim tarihimizde kaç kere değişiklik oldu, bunlar kaç kere yaşandı, gördük" dedi.

Ağaoğlu'nun istifası hakkında 'bu şekilde olmamalıydı' yorumunda bulunan Şener şunları söyledi:

"Bu şekilde olmasa daha iyi olurdu. Olağanüstü genel kurula gidilecekse herkesin istemesi, imza vermesi gerekirdi. 9’a karşılık 5 kişi diyorlar, bu şekilde olmazdı. Erken oldu, Mayıs’ta ya da daha sonra da olabilirdi. Hepsi ortak imza atsalar tamam ama bu şekilde olmamalıydı, üzücü. Artık bunları konuşmanın anlamı da kalmadı

Ahmet neden istifa etti onu da dinlemek lazım. Dün beni aradı, konuştuk. Hayırlısı olsun dileklerimi ilettim. Ahmet bir kere niyetini verdikten sonra benim söyleyeceğim bir şey yok. Ertuğrul da genç bir arkadaşımız, babası arkadaşımdı. O'nun aday olacağı söyleniyor. Camiamız için hayırlısı olsun. Yeni başkan olacak kişiyi çok kısa sürede ödemeler bekliyor. Umarım kongrede aday olacak kişiler buna hazırlıklı olarak çıkarlar. Ahmet istifa ettiğine göre artık daha bir yere imza atamaz. Şimdilik yerine vekalet eden kişi yürütecek. Trabzonspor başlı başına dev bir kuruluş. Aday olarak inşallah iyi arkadaşlar çıkar. Her sene şampiyon olma şartı diye bir şey yok. Alttan genç oyuncu yetiştirirsin, yatırım yaparsın, geleceğe kazandırırsın. Zamanla hepsi olabilir"