1. WEB TV

  2. BÖLGESEL

  3. Rize'de temizlik işçisi köpeği dereye fırlattı

Rize'de temizlik işçisi köpeği dereye fırlattı

Rize’de çekilen bu görüntüler adeta kan dondurdu. Kalkandere ilçesinde bir temizlik işçisi yavru köpeği dereye fırlattı.

Rize’nin Kalkandere İlçesi’nde bir temizlik işçisi sokakları süpürdüğü sırada altından dere geçen köprü üzerinde iki yavru köpek gördü. Bu sırada köpeklere yaklaşan işçi, yavrulardan birini süpürgeyle küreğe aldı ve bir çırpıda köprüden aşağı dereye attı. Diğer köpek ise kaçarak canını kurtardı.

Güvenlik kameralarına yansıyan görüntüler sosyal medyadan paylaşılınca büyük tepki doğdu.

Yaşanan olay üzerine Kalkandere Belediyesi açıklama yaptı. Belediye Başkanı Kenan Yıldırım, belediyenin resmi sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada S.K.’nın cezasız kalmayacağını ve hakkında işlem başlatıldığını söyledi.

Yıldırım, “İnternete düşen ve bilgimiz dışında gelişen bu üzücü olay için belediyemiz adına herkesten özür diliyorum. Her canlının yaşama hakkı vardır. Belediye personelimiz hakkında gerekli işlem yapılacaktır” ifadelerine yer verdi.

Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:

 “Bugün, 29/06/2019 tarihinde ilçemizde geçtiği tespit edilen menfur hadiseye dair saat 18.30'da ilgili kişi S.K’nın ifadesinin alınmasına müteakip, 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu uyarınca hukuki süreç işletilmiştir. Ayrıca ilgili kişi hakkında idari soruşturma süreci de başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

30 Haziran 2019 Pazar 09:54
Benzer Videolar