1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Ramazan eğlenceleri Ekopark'ta yaşanıyor 
Ramazan eğlenceleri Ekopark'ta yaşanıyor 

Ramazan eğlenceleri Ekopark'ta yaşanıyor 

Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Ekopark'ta vatandaşlarla birlikte iftarını açtı.

A+A-

İftar programından sonra her yıl geleneksel olarak düzenlenen Ramazan etkinliklerine katılan Başkan Genç, vatandaşlarla ve çocuklarla birlikte çok keyifli dakikalar geçirdi. 

Her hafta cuma ve cumartesi akşamları düzenlenen etkinliklerde Hacivat-Karagöz, orta oyunu, semazen, ibiş, meddah, Nasreddin Hoca, illüzyon, ateşbaz, jonglör, tasavvuf şiirleri, kıssadan hisse, aşık ile maşuk, skeçler ve kukla gösterileri oluyor. Her yaş grubundan vatandaşların çok yoğun ilgi gösterdiği etkinliklerde vatandaşlar keyifli ve eğlenceleri dakikalar geçiriyor. 

d6oljz5wkaev7ak.jpg

TOPLUMSAL KAYNAŞMAYA VESİLE OLUYOR 

Vatandaşlarla birlikte iftarını açmaktan son derece mutlu olduğunu belirten Başkan Genç, "Her yıl geleneksel olarak Osmanlı İmparatorluğu'ndaki Ramazan eğlencelerinin ruhuna uygun olarak çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Özellikle çocuklarımızın aileleriyle birlikte eğlenceli dakikalar geçirdiği çok güzel etkinlikler icra ediliyor. Hem çocuklarımız hem de vatandaşlarımızın ilerleyen yıllarda birbirlerine anlatacakları hoş hatıraları oluyor. Nasıl ki, bizler çocukluğumuzda yaşadığımız Ramazan eğlencelerini bugünlerde hoş bir hatıra olarak anlatıyorsak; bugün bu etkinliklere katılan çocuklarımız bizzat iştirak ettikleri bu etkinlikleri ilerleyen yıllarda hoş bir hatıra olarak anlatacaklar. İftardan sonra vatandaşlarımız hem birbirleriyle sohbet ediyorlar hem de keyifli bir şekilde bu etkinlikleri izliyorlar. Nihayetinde bu etkinlikler vatandaşlarımızın sosyalleştiği, birbirleriyle kaynaştığı, sevgilerini ve sevinçlerini paylaştığı bir ortama dönüşüyor. Bu nedenle imkânlarımız ve olanaklarımız ölçüsünde Ortahisar'ımızda kutsal Ramazan ayının güzel, huzurlu ve mutlu geçmesi için elimizden geldiğince bu tür etkinliklere her zaman destek olacağız. Mübarek Ramazan ayının ruhuna uygun olarak çoluk-çocuk, yaşlı-genç birbirlerimizle kaynaşmamıza vesile olan, birlik ve beraberliğimizi artıran bu tür etkinlikleri her yıl yapmayı düşünüyoruz. Hepinize de bu etkinliklere katıldığınız için teşekkürlerimi, şükranlarımı iletiyorum." diye konuştu.