1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Pençe harekatına dair rakamlar paylaşıldı!
Pençe harekatına dair rakamlar paylaşıldı!

Pençe harekatına dair rakamlar paylaşıldı!

Irak’ın kuzeyine düzenlenen Pençe Harekatı’nda komando birlikleri, PKK terör örgütüne ait sığınak, mağara ve silah mevzilerini tespit ve imha faaliyetlerini sürdürüyor. 

A+A-

Milli Savunma Bakanlığının sosyal medya hesabından Pençe Harekatı’na katılan komando birliklerinin PKK terör örgütüne ait sığınak, mağara ve silah mevzilerini tespit ve imha faaliyetleri ile ilgili bilgi paylaşıldı.

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada; "Irak kuzeyi Hakurk bölgesinde 27 Mayıs 2019'da başlatılan Pençe Harekâtı planlandığı şekilde başarıyla devam etmektedir. Bu kapsamda dün ve gece süresince kara ateş destek vasıtalarımız, taarruz helikopterlerimiz ve hava kuvvetlerimizin harekâtları ile destekli olarak devam eden operasyonlarda 6 PKK'lı bölücü terörist daha etkisiz hale getirilmiş; böylece harekâtın başlangıcından itibaren etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15 olmuştur. Komando birliklerimiz, PKK terör örgütüne ait sığınak, mağara ve silah mevzilerini tespit ve imha faaliyetlerine devam etmektedir." denildi.