1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Ortahisar’da Ramazan hazırlıkları tamam!
Ortahisar’da Ramazan hazırlıkları tamam!

Ortahisar’da Ramazan hazırlıkları tamam!

Ortahisar Belediyesi Ramazan hazırlıkları kapsamında denetlemelerini gerçekleştirdi, hazırlıklarını tamamladı.

A+A-

Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ramazan ayı hazırlıkları kapsamında Belediye'nin yürütmüş olduğu camilerin temizliği ve zabıta denetimleriyle ilgili bilgi verdi.

Başkan Genç Ramazan ayı başlamadan 200'ün üzerinde camide iç mekan temizliğinin yanı sıra bakım ve onarım çalışmalarının da tamamlandığını ifade ederek, bu çalışmalarını yılın tümünde periyodik olarak yaptıklarını belirtti.

Ortahisar Belediyesi'nin Ramazan ayında gıda üretimi yapan tesislerde, esnaf, lokanta, kasap, tatlıcı ve fırınlarda denetimlerini artıracağını aktaran Genç,

"Zabıta ekiplerimiz mübarek Ramazan ayında da denetimlerine aralıksız devam edecek. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve hijyenik koşullarda beslenmesi açısından bütün yıl boyunca denetimlerimiz sürüyor. Bu ayda da herhangi bir suistimâle yer vermemek için çalışmalarımızı dikkatli bir şekilde yerine getireceğiz. Yeter ki vatandaşlarımız Ramazan'da ibadetlerini huzurlu, sağlıklı ve sorunsuz bir şekilde yerine getirsinler. Her şey vatandaşlarımızın rahatı için... Bu konuda İl Sağlık Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile koordinasyon sağlayarak mübarek Ramazan ayında vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde ibadetlerini yerine getirebilmeleri için çalışacağız. Özellikle vatandaşlarımızdan her türlü şikayetlerini ve isteklerini belediyemizin ilgili birimlerine bildirmelerini rica ediyoruz” dedi.

TRABZON’DA O NOKTALARA İFTAR ÇADIRI KURULDU

Ortahisar Belediyesi'nin bu yıl da beş ayrı noktada iftar çadırı kurduğunu hatırlatan başkan Genç, "Kurduğumuz iftar çadırları ile vatandaşlarımıza iftar vermeyi planlıyoruz. Yavuz Selim Camii önü,  Osmanlı Cami Avlusu, KTÜ Farabi Hastanesi yanı, Bostancı cami önü ve Üniversitenin içerisine açacağımız iftar çadırları ile tüm vatandaşlarımızın hizmetinde olacak" ifadelerini kullandı.

thumbnail_dscf0497.jpgthumbnail_dscf0494.jpg