Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. 

Avrasya öğrencileri, Çocuk Gelişimciler'i anlattı! Avrasya öğrencileri, Çocuk Gelişimciler'i anlattı!

24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle bir mesaj yayınlayan Avrasya Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkanı Ömer Yıldız, "Öğretmenlik dünyanın en güzel mesleğidir" dedi.

Yıldız “Öğretmenlik; emek, sabır, özveri ve hoşgörü isteyen, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülemeyecek kadar değerli, saygın ve gücünü sevgiden alan dünyanın en güzel mesleklerindendir. Bu onurlu mesleğin malzemesi insandır. Cumhuriyetimizin erdemini öğreten, milletçe çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, yetiştirdikleri öğrencilerini vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin ve insanlık meziyetinin kıymetli birer timsali olmalarını sağlamak için çok önemli bir görev yürütmektedirler. İlim ve irfanı, bilgi ve teknolojiyi genç beyinlere işleyip, onları geleceğe hazırlama konusunda her türlü fedakârlığa katlanan öğretmenler, toplumun tüm bireylerine yol gösteren birer rehberdir. Ayrıca her çeşit mesleğin bireylere kazandırılması da öğretmenlerin çalışması sonucudur.

Sevgili Öğretmenlerimiz; ülkemizin her köşesinde çocuklarımızı, gençlerimizi geleceğe en iyi şekilde hazırlama idealinden hiçbir zaman taviz vermediğinizden ve yetiştirdiğiniz her öğrenciye bu bilinçle yaklaştığınızdan hiç şüphem yok. Tutuşturduğunuz eğitim meşalesi ile dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceksiniz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimizi rahmet ve saygı ile anıyor, emekli ve görevinin başında bulunan değerli öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutluyor, sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum” dedi.