Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Mustafa Şen, Vehbi Koç, Adil Karaismailoğlu, Yılmaz Büyükaydın ile Ordu Milletvekili Mustafa Hamarat, AK Parti Trabzon İl Başkanı Sezgin Mumcu, Trabzon Büyükşehir Belediyesi Başkanvekili Atilla Ataman da geziye eşlik etti. 

1 MİLYON 140 BİN 565 KİŞİ GEZDİ

Başkan Genç, Numan Kurtulmuş’a Trabzon’a gelen ziyaretçilerin ve turistlerin Boztepe Seyir Terası’nauğramadan şehirden ayrılmadığını anlatarak, projeyi açıldığı 23 Nisan tarihinden bugüne kadar 1 milyon 140 bin 565 kişinin ziyaret ettiğini açıkladı. 

Boztepe Seyir Terası’nı oldukça beğenen Numan Kurtulmuş ise, projeyle birlikte Boztepe’nin daha güzel ve muhteşem bir hale geldiğini ifade etti.

Boztepe’nin şehrin manzarasıyla adeta bütünleştiğini kaydeden Kurtulmuş, “Çok güzel bir mekân icra ettiniz. Trabzon’un bütün güzellikleri gözler önüne serilmiş. Kuş bakışı her şeyi görebiliyorsunuz. Burası şehre çok şeyler katar. Turizm adına bu tür yerler şehirler için çok önemli. Trabzon zaten doğal güzelliğiyle nam salmış bir şehir. Bu tür projeler bu değerini ve cazibesini daha da artırır.” dedi. 

“EN CAZİP NOKTALARDAN BİRİ OLDU”

Vatandaşların projeyi çok beğendiğini ve memnun kaldığını kaydeden Başkan Genç, “Trabzon’a gelen ziyaretçiler ve turistler artık Boztepe’ye uğramadan gitmiyor. Artık Boztepe, şehrimizde mutlaka gidilmesi, ziyaret edilmesi gereken, vazgeçilmez noktalardan biri oldu. Yerli ve yabancı turistlerin hem de hemşehrilerimizin yoğun ilgisi bunu gösteriyor. Burayı ziyaret eden, gezen herkes projemizle alakalı memnuniyetlerini ve hayranlıklarını ifade etti. Bundan gayet tabi mutlu oluyoruz. Bu nitelikte yeni projeleri hayata geçirmek için de bu durum bizim için teşvik edici oluyor. Şehrimizin bu nitelikte projelere, yaşam alanlarına ihtiyacı varmış. Öyle görülüyor ki, burası şehrimizin en cazip alanlarından biri oldu.” diye konuştu. 

Tüm yüzeylerin ahşap kaplama ve bir cam teras, iki adet kafeterya ile bir ahşap terasın yer aldığı Boztepe Seyir Terası ve Yürüyüş Yolu, Kızlar Manastırı’ndan başlayan ve doğu yönüne doğru uzanan yaklaşık 900 metre uzunluğunda.  Proje içindeki teras, kafeterya, kamelya, salıncak ve ahşap döşemeli oturma alanları vatandaşların en çok rağbet ettiği üniteler arasında yer alıyor.

Boztepe Yürüyüş Yolu ve Seyir Terası, vatandaşların ve turistlerin yoğun ilgi göstermesinin yanı sıra resim sergisi, spor, kültür ve sanat etkinlikleri gibi birçok aktivitenin vazgeçilmez mekânlarından biri olmaya aday.

Boztepe (2)

Editör: Gülşah Yıldırım