Nijerya halkı, Nwakaeme'ya yapılan haksızlığa adeta isyan etti.

Banu Yelkovan; "Ne yaptığını bilen tek takım Trabzonspor" Banu Yelkovan; "Ne yaptığını bilen tek takım Trabzonspor"

Milli takım arasına girilirken Trabzonspor'un yıldızları bir bir davet aldı. Performansının zirvesindeki Nwakaeme ise milli takıma çağrılmadı. 33 yaşındaki yıldızın, Nijerya Milli Takımı'ndan davet almaması büyük tepki çekti. Nijeryalılar, Trabzonspor'da sergilediği grafikle alkış toplayan Nwakaeme'nin milli takımdan uzak kalmasına adeta isyan etti.

Skorer'in haberine göre; Nijerya Milli Takımı’nda son olarak yaşanan teknik adam değişikliğinde oyuncuyla ilgili bu tutumun da etkisi olduğu ortaya çıktı.

Görevine son verilen teknik direktör Gernot Rohr’un, son derece formda olan Nwakaeme’yi çağırmamasının faktörler arasında olduğu bildirildi. Nijerya futbol kamuoyu, bordo-mavili ekibin şampiyonluk yürüyüşünde büyük payı olan formda oyuncunun milli takımdan uzak olmasının yanlış olduğunu düşünüyor.

Futbolseverler sosyal medyada konuyla ilgili görüşlerini dile getirirken, ülkedeki internet sitelerinde de oyuncunun milli takımda bulunması gerektiğine yönelik haberler yayınlandı. Nijerya Milli Takımı şu an geçici olarak Eguavoen ile Nwakaeme için de önemli gelişmeler yaşanabileceği belirtiliyor.