1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Nihat Özdemir’in başkanlığı tarihi bir gündür!
Nihat Özdemir’in başkanlığı tarihi bir gündür!

Nihat Özdemir’in başkanlığı tarihi bir gündür!

Türkiye Futbol Federasyonu yeni başkanı Nihat Özdemir üzerine, 61Trabzonhaber.com spor servisinin kısa bir yorumu.

A+A-

Dün 1 Haziran 2019’du. Dün, Türkiye Futbol Federasyonu seçimleri yapıldı.  Nihat Özdemir,  Türkiye Futbol Federasyonu başkanı oldu.

Trabzonspor’ da bu duruma sessiz kalarak, destek vermek  durumuyla karşı karşıya  kaldı. 3 Temmuz şike sürecinde Fenerbahçe asbaşkanlığı makamında oturan Nihat Özdemir, birkaç yıl evvel Türkiye Futbol Federasyonu’nda ikinci  başkan yapılıp, şimdi en üst makama oturtuldu!

1 Haziran 2019 tarihi,  Türkiye’de şike sürecinin  devlet eliyle  bir kez daha görmezden gelindiğinin resmi tarihi olarak kayıtlara geçti! 1 Haziran 2019, Trabzonspor’un teslimiyetinin resmileştiği  gün oldu! Türkiye’de ne yazık ki; ne olduğun, liyakatin, neler yaptığın, uzmanlığın, bilgi dağarcığın, ahlaki ve etik  durumun hiçbir önemi kalmadı! Tek geçerli kural; kime ya da kimlere yakın olduğun kriteri! Ne yazık ki tek geçerli kriter bu! Ve bu durum günden güne toplumun bütün alanlarında ayakların baş olmasını sağladığı gibi,  etik değerlerin, ahlaki değerlerin çöküşünü her gün daha da derinleştiriyor.

1 Haziran 2019,  3 temmuz 2011  günü  gibi, aslında hem Türk  futbolunun ve hem  de  bu duruma sessiz kalan Trabzonspor’un utanç günüdür!  (61Trabzonhaber.com  spor servisi… )