1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Milli takım 4 yıl sonra İstanbul’da maç yapacak
Milli takım 4 yıl sonra İstanbul’da maç yapacak

Milli takım 4 yıl sonra İstanbul’da maç yapacak

TFF A milli takımla ilgili flaş bir karar imza attı. Milli Takım uzun süre sonra İstanbul’da maç oynayacak.

A+A-

16 Kasım 2014 tarihinde Kazakistan ile oynanan EURO 2016 Elemeleri maçı öncesinde Volkan Demirel TT Arena’da bir kişiyle tartışıp, ısınmayı yarıda bırakmış ve kriz yaşanmıştı. Türkiye Futbol Federasyonu da ani bir kararla milli maçları Anadolu’ya taşımıştı.

Volkan Demirel’in stadı terk ettiği maç sonrasında sadece Bulgaristan ile oynanan hazırlık karşılaşması Kasımpaşa’daki Recep Tayyip Erdoğan Stadı’nda oynandı ve A Milli Takım bir daha İstanbul’da hiç maça çıkmadı.

O tarihten beri Anadolu’nun çeşitli illerinde oynanan milli takım maçları 4 yıl aradan sonra İstanbul’a dönüyor.

EURO 2020 Elemeleri’ndeki Fransa maçı öncesinde canlı yayında açıklamalarda bulunan TFF Yönetim Kurulu Üyesi Servet Yardımcı, “Türkiye – Andorra maçını Vodafone Park’ta oynayacağız” dedi.

Bu açıklama ile milli takımın İstanbul’a dönüşü açıklanmış oldu.

4 yıldır maçlarını Anadolu’daki statlarda oynayan Milli Takım 8 Haziran 2015 tarihinden bu yana hiçbir hazırlık karşılaşmasını İstanbul’da oynamadı.

8 Haziran 2015’deki Bulgaristan maçı sonrasında ağırlıklı olarak Konya’da maçlara çıkan milli takım ayrıca Antalya, Manisa, Kayseri, Eskişehir, Trabzon’da maçlara çıktı.

EURO 2020 Elemeleri’ndeki ilk maçını Moldova ile Eskişehir’de oynayan A Milli Takım, ikinci iç saha maçında ise Fransa ile Konya’da karşılaşacak. Ay-yıldızlılar, 5. hafta maçında ise Andorra’yı 7 Eylül 2019 tarihinde Vodafone Park’ta ağırlayacak ve 4 yıl, 4 ay sonra İstanbul’a dönmüş olacak.