1. WEB TV

  2. BÖLGESEL

  3. Kanseri yendi, yaşadıklarını anlattı

Kanseri yendi, yaşadıklarını anlattı

Umut ve Yaşam Derneği başkanı Dr. Nimet Baki, 2-8 Kasım Lösemi Haftası etkinleri kapsamında Trabzon Sosyal Bilimler Lisesinde öğrencilerle bir araya geldi.

Lösemi ve tedavi yöntemleri hakkında bilgilerin paylaşıldığı buluşmada, lösemide savaşla en büyük etken olan kök hücre bağışı hakkında sunum yapıldı. Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri ve öğretmenlerine Lösemi belirtileri, tanı ve tedavisi anlatılırken, Umut ve Yaşam Derneği faaliyetleri hakkında da kısaca bilgi verildi.

Yakın zamanda lösemi tedavisi biten ve kanseri yenen, Sosyal Bilimler Lisesi 11.sınıf öğrencisi Aleyna Yıldırım bu zorlu süreçte neler yaşadığını ve lösemiyle nasıl mücadele ettiğini anlattı.

Lösemiyle savaşanı kazanan 11.sınıf öğrencisi Aleyna Yıldırım lösemi haftasında, eğitim gördüğü Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi'nde okul arkadaşlarına duygusal bir konuşma gerçekleştirdi.

Kanser savaşçısı Aleyna: ''Hastalığımı ilk duyduğumda asla inanamadım, kendime yakıştıramamıştım. Tedaviye başladığımda moralim çok bozuktu ve çok acı çekiyordum. Tedavim sırasında saçlarım, kirpiklerim döküldü, bu da beni gerçekten üzüyordu. Sonra kendime; kanser değil sen güçlüsün, saçların değil sen güzelsin dedim. Kardeşimden kök hücre nakli olarak bu hastalığı yendim. Benim şansım vardı kardeşimle kök hücrem uyumluydu ve bu yüzden kanseri yenebildim. Ama dışarıda çok sayıda lösemi hastası kök hücre bekliyor. Lütfen kök hücre bağışçısı olun.'' diye konuştu.

Umut ve Yaşam Derneği başkanı Dr. Nimet Baki, Trabzon Sosyal bilimler Lisesi Müdürü Zekeriya Abonozoğlu’na, Müdür yardımcısı Ulvi Yakupçebi’ye, Sosyal Kulüp hocası Ali Baş’a derneğe ve öğrencilere yapmış oldukları bu güzel yaklaşımlarından, destekten ve düzenlemiş oldukları etkinlikten dolayı teşekkür etti.

07 Kasım 2019 Perşembe 17:53
Benzer Videolar