Trabzon İsmi Siyaset Üstüdür.

Aydın; “Bu Yapılan Trabzon’a Kaçıncı İhanet?” Aydın; “Bu Yapılan Trabzon’a Kaçıncı İhanet?”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, Trabzon Dernekler Federasyonu’nun taraflı tutumu hakkında açıklamalarda bulundu. 24 Şubat Trabzon’un Kurtuluş Etkinlikleri ve Hamsi Festivali adı altında siyasi propaganda yapılmış ve tabiri caizse bu etkinlik, adeta seçimler öncesi Ak Parti aday tanıtım programı haline getirilmişti diyen Aydın şu şekilde devam etti: Trabzon ve Trabzonspor bizim için siyaset üstüdür. Bu değerlerimiz kullanılarak ne bir siyasi parti yüceltilebilir ne de fayda ve çıkar beklentisi gözetilebilir. Biz siyaseti bu değerlerimizi sakınarak yapmaya gayret edenlerdeniz, dedi.

Trabzon Dernekler Federasyonu’nun Ankara’da Düzenlediği Etkinliğin En Son Habercisi Oluyoruz.

Başkent Trabzon Dernekler Federasyonu Genel Başkanı Sayın Ali Hacıfazlıoğlu tarafından sadece telefon aracılığıyla davet edildiğini belirten Milletvekili Yavuz Aydın, etkinlik başladıktan sonra T.B.M.M’de ki makam odasına posta yoluyla davetiye geldiğini söyledi. Bu şekilde bir davet edilme yöntemini kesinlikle kabul etmiyorum. Gönülsüz ve ciddiyetsiz yapılan işlere hiçbir zaman sıcak bakmıyorum. Burada amaç Trabzon’u tanıtmaksa, hep birlikte yapalım. Fakat daha farklı amaçlara hizmet edilmek isteniyorsa, bu durumun her zaman karşısında olacağımı açık yüreklilikle ifade etmek istiyorum dedi. 

Federasyonun Kendine Çeki Düzen Vermesi Şart.

Bir siyasi partinin arka vagonu gibi hareket etmek, Trabzon ismini kullanan bir federasyona yakışmaz. Federasyonun görevi Trabzon çatısı altında birlik ve beraberliğe hizmet etmektir ifadelerini kullanan İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın: Kalbi memleketinde atan, Ankara ve çevre illerde yaşayıp Trabzon Tanıtım Günlerine gelmiş hemşehrilerimin beklentilerini boşa çıkartmak hiç kimsenin haddi değildir, dedi.