1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Hasan Şaş hapis cezası alabilir!
Hasan Şaş hapis cezası alabilir!

Hasan Şaş hapis cezası alabilir!

Galatasaray teknik direktörü Fatih Terim'in yardımcılığını üstlenen Hasan Şaş, Başakşehir maçında karıştığı olaylar nedeniyle hapis cezası alabilir.

A+A-

Spor Toto Süper Lig'in 33. haftasında oynanan Galatasaray-Başakşehir maçında saha içinde yer alan bir emniyet görevlisinin çektiği iddia edilen görüntülerde Fatih Terim'in yardımcı antrenörü Hasan Şaş, akredite olmadığı halde sahaya inmiş, golün sevincini Fatih Terim ile paylaşmış, kendisine engel olmaya çalışan özel güvenlik Ömer Kılıç'ı darp etmişti.

Bu doğrultuda Hasan Şaş; 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'a muhalefetten hapis cezası alabilir.

Kanunun 16. maddesinde; "Müsabaka için seyircilerin kabulüne başlanmasından itibaren müsabaka sonrası tamamen tahliyesine kadarki zaman zarfında yetkisiz olarak müsabaka alanına, soyunma odalarına, odaların koridorlarına, sporcu çıkış tünellerine giren kişi yirmi günden az olmamak üzere adli para cezası ile cezalandırılır.Fiilin müsabakanın seyrini veya güvenliğini bozması halinde, fail hakkında üç aydan bir yıla kadar hapis cezasına hükmolunur" ifadesi bulunuyor.