1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Gökdeniz Karadeniz Trabzonspor sorularını yanıtladı
Gökdeniz Karadeniz Trabzonspor sorularını yanıtladı

Gökdeniz Karadeniz Trabzonspor sorularını yanıtladı

Trabzonspor’un eski futbolcusu Gökdeniz Karadeniz açıklamalarda bulundu.

A+A-

Trabzonspor’un eski futbolcularından Gökdeniz Karadeniz canlı yayında açıklamalarda bulundu. Eflatun TV’de programa katılan Gökdeniz, merak edilenleri yanıtladı.

Trabzonspor’a 500 bin dolar verdiği borçla ilgili kendisine sorulan soruya yanıt veren Gökdeniz, bunun doğru olduğunu ancak çok fazla gündeme gelmesini istemediğini aktardı. İşte Gökdeniz Karadeniz’in açıklamaları:

“Futbolcu parasını alamayıp serbest kalma durumu vardı. İbrahim Hacıosmanoğlu dönemiydi. Ben de çıkarıp verdim. Sonra geri ödemesini aldım. Trabzonspor’da kimsenin parası kalmaz”

Türk futbolunun kalitesinin düştüğünü aktaran Gökdeniz şunları söyledi:

“Türkiye’deki maçları takip ediyorum. Bizim zamanımızdan farklı. Bizim zamanımızda daha kaliteli ve hızlı oyun vardı. Şu an kalite düşmüş gibi geldi bana…”

Rubin Kazan dövmesi yaptırdığını belirten Gökdeniz, Trabzonspor dövmesi de yaptıracağını belirterek şöyle konuştu:

Rubin Kazan’da 5 kupa kazandım, onların da tarihlerini yazdıracağım.  Trabzonspor’da 2 kupa kazandık onların da tarihlerini yazdıracağım”

Gökdeniz, “Trabzonspor’da şampiyonluk yaşamayı ister miydin?” şeklindeki soruya ise şu şekilde yanıt verdi:

"İstemez olur muydum! En çok üzüldüklerimden biri budur. Güzel bir kadromuz vardı. Maçlardan önce koridorlarda 2’de, 3'te bırakın diye rakip oyuncular söylüyordu bize. Yenersiniz zaten sıkıntı yok ama 2 - 3 yeterli diyorlardı.”

“Fatih Tekke, benim oynadığı santraforlar arasında en yeteneklisiydi” diyen Gökdeniz Karadeniz, Tekke’den övgü dolu sözlerle bahsetti:

“Futbolu çok seviyordu. Onun saha içinde yapacağı her hareketi önceden tahmin edebiliyordum. Aslında saha dışında çok fazla muhabbetimiz yoktu. Ben biliyordum ki topu alacağım Fatih Tekke ilerde. Ondan bana gelir, benden ona giderse gol olur. Bunun rahatlığı vardı bizde”

Yusuf ve Abdülkadir’in şu anda Avrupa’ya gitmelerinin erken olduğuna vurgu yapan Gökdeniz, açıklamalarını şöyle tamamladı:

"Onlar için Trabzonspor’un geleceği diyebiliriz. Eğer onların etrafında bir takım oluşturulursa Trabzonspor bir 5 - 6 yıl şampiyonluğa oynar. Trabzonspor inisiyatif kullanıp satmak isterse bu sefer zor duruma düşebilir. Hedefleri Avrupa’da oynamak. Ama şu anda giderlerse yanlış yaparlar. Daha hazır değiller. Daha çok çalışmaları gerekiyor.”