1. HABERLER

  2. BÖLGESEL

  3. Giresun'da tartışma yaratan çeşme!
Giresun'da tartışma yaratan çeşme!

Giresun'da tartışma yaratan çeşme!

Giresun'un Görele ilçesinde bir hayırsever tarafından yaptırılan çeşme motiflerinin haç işaretine benzetiliyor gerekçesiyle sosyal medyada eleştiri konusu oldu.

A+A-

Giresun'da bir hayırsever tarafından yaptırılan ve içinde haç motifi olduğu nedeniyle büyük eleştiri toplayan çeşmeler hakkında Görele Belediye Başkanı Tolga Erener'den açıklama geldi.

Konuyla ilgili bilgi veren Başkan Erener; “Halkımız ne istiyorsa biz onu yapıyoruz. İlçemizi halkımızla birlikte ortak akılla yönetiyoruz. İlçemiz Sayfiye Mahallesinde hayırsever vatandaşımız tarafından yaptırılan çeşmelerde haç işareti bulunduğu söylemi ile bir sosyal paylaşım zinciri oluşturulmuştur. Söz konusu çeşmelerde esasında haç işareti bulunmadığı, aynısı olan ve ilçemizin Hürriyet Mahallesine yapılan tekli çeşmeden de anlaşılmaktadır. Ancak yan yana dört çeşme bir araya gelince bu görüntü meydana gelmiştir. Dün sabah ise art niyet olmasa bile bu görüntünün yanlış anlaşılmaya sebebiyet vermemesi için gerekli düzenleme yapılmıştır. Ancak gördüğümüz kadarıyla hala bu olayı kaşımak isteyenler var. Onlara önerim hayır sahiplerinin şevklerini kırmamaları ve gerçek bir müslümanın yapması gerektiği gibi kişileri zan altında bırakmamalarıdır” ifadelerini kullandı. 

aw721167-02.jpg